Interdyscyplinarne PLANOWANIE LECZENIA w stomatologii – trzydniowe warsztaty praktyczne

Osiągnięcie optymalnego poziomu pracy podążającego za burzliwym rozwojem nauki i technologii wymusza konieczność kooperacji i pracy zespołowej. Dlatego też leczenie stomatologiczne nie może być prowadzone przez samodzielnie praktykującego lekarza, ani w oparciu o przypadkowe konsultacje. Konieczne jest więc tworzenie zespołów, współpracujących na ściśle określonych zasadach, opartych na udokumentowanej wiedzy z zakresu wszystkich dyscyplin stomatologii. Aby wielospecjalistyczna współpraca mogła sprawnie funkcjonować, każdy członek zespołu musi być świadomy możliwości i ograniczeń poszczególnych specjalności.

 

Termin:

Sprawdź w kalendarzu kursów.

 

Kurs jest kontynuacją kursu „Okluzja w diagnostyce, planowaniu i leczeniu zaburzeń funkcjonalnych i estetycznych narządu żucia” prowadzonym przez dr hab. n. med. Jana Pietruskiego. W związku z tym konieczne zagadnienia nie będą powtarzane. Aby w pełni skorzystać z kursu należy wcześniejszej wziąć udział w kursie OKLUZJI - zapraszamy www.okluzja.pl
 

Trzydniowy kurs „Interdyscyplinarne planowanie leczenia w stomatologii” przeznaczony jest zarówno dla ogólnie praktykujących stomatologów jak i lekarzy specjalistów – i to zarówno tych pracujących w większych klinikach jak i małych jednoosobowych praktykach.  

Celem kursu jest przedstawienie:
-  procesu diagnostycznego w oparciu o: dokumentację fotograficzną, modele diagnostyczne, badania radiologiczne, ortopedyczną pozycję żuchwy i DSD,

 - analizy danych diagnostycznych pozwalających na postawienie wielospecjalistycznej diagnozy,

- planowania leczenia (plany pierwszorzędowy i alternatywny/e) opartego na wyborze odpowiednich procedur terapeutycznych z zakresu wszystkich dyscyplin stomatologicznych ze szczególnym uwzględnieniem wskazań, efektywności i sekwencji ich zastosowania.

Osiągnięcie optymalnego poziomu pracy podążającego za burzliwym rozwojem nauki i technologii wymusza konieczność współpracy lekarzy dentystów. Dlatego też leczenie stomatologiczne nie może być prowadzone przez jednego lekarza, ani w oparciu o przypadkowe konsultacje. Konieczna jest więc, współpraca pomiędzy lekarzami pracującymi samodzielnie lub w większych praktykach w celu tworzenia zespołów, współdziałających na ściśle określonych zasadach, opartych na udokumentowanej wiedzy z zakresu wszystkich dyscyplin stomatologii. Aby wielospecjalistyczna współpraca mogła sprawnie funkcjonować, każdy członek zespołu musi być świadomy możliwości i ograniczeń poszczególnych specjalności.  

Kurs prowadzony jest przez lekarzy specjalizujących się w periodontologii, protetyce, ortodoncji oraz stomatologii zachowawczej i endodoncji, od lat wspólnie zajmujących się skomplikowanymi patologiami narządu żucia. Oprócz zagadnień sensu stricto medycznych poruszana jest również tematyka kompletowania i archiwizowania dokumentacji medycznej z uwzględnieniem badań dodatkowych. W części praktycznej uczestnicy planują leczenie przypadków w oparciu o przygotowaną na potrzeby kursu dokumentację. Każdy plan leczenia jest wspólnie omawiany a następnie konfrontowany z rzeczywistym leczeniem, które zostało wykonane przez zespół prowadzący kurs.

 

Plan kursu

DZIEŃ I:

8:00-8:15        Powitanie, sprawy organizacyjne
8:15-9:30        Badanie zewnątrzustne, estetyka twarzy, niezbędne instrumenty, proporcje, pionowy wymiar zwarcia.
9:45-10:00      Przerwa kawowa.
10:00-11:20    Planowanie leczenia stomatologicznego, fazy leczenia, wywiad. Badanie wewnątrzustne ze szczególnym uwzględnieniem aspektu periodontologicznego. Badania dodatkowe. Rentgenodiagnostyka.
11:20-11:35     Przerwa kawowa
11:35-12:50    Badanie wewnątrzustne c. d. Diagnostyka z zakresu leczenia zachowawczego, endodontycznego, utraty tkanek twardych zębów niepróchnicowego pochodzenia. Węzły urazowe.
12:50-13:35    Lunch.
13:35-14:35    Diagnostyka funkcjonalna, okluzja, stawy skroniowo-żuchwowe i otaczające je struktury.
14:35-14:45    Przerwa kawowa.
14:45-16:15    Podstawy diagnostyki ortodontycznej. Leczenie ortodontyczne jako składowa leczenia interdyscyplinarnego. Cz. I.
16:15-16:30    Przerwa kawowa.
16:30-18:00   Podstawy diagnostyki ortodontycznej. Leczenie ortodontyczne jako składowa leczenia interdyscyplinarnego. Cz. II.
19:00               Kolacja

 

DZIEŃ II:

8:00-9:30       Leczenie periodontologiczne. Rola fazy podtrzymującej w długoterminowym utrzymaniu efektów leczenia.
9:30-9:45       Przerwa kawowa.
9:45-11:35      Analiza różowej estetyki i możliwości jej korekty.
11:35-11:45     Przerwa kawowa.
11:45-13:00    Planowanie leczenia implantoprotetycznego, aspekt chirurgiczny.1.
13:00-13:45   Lunch
13:45-15:30   Planowanie leczenia implantoprotetycznego, aspekt chirurgiczny.2.
15:30-15:45   Przerwa kawowa.
15:45-18:00   Podstawy planowania protetycznego (DSD, wax-up, mock-up). Uzupełnienia protetyczne, stałe i ruchome bez użycia implantów zębowych.

 

DZIEŃ III:

8:00-10:00    Planowanie leczenia implantoprotetycznego, aspekt protetyczny.
10:00-10:15   Przerwa kawowa.
10:15-11:00    Protetyczne uzupełnienia tymczasowe. Stałe, ruchome, technologie, wykorzystanie uzupełnień tymczasowych do przygotowania pola protetycznego do uzupełnień docelowych.
11:00-11:10     Przerwa.
11:10-12:10     Fotografia w stomatologii, sprzęt, archiwizacja, podstawowe narzędzia do obróbki cyfrowej.
12:10-12:20    Przerwa.
12:20-13:15    Przedstawienie przypadków do części praktycznej. Samodzielne planowanie leczenia przez uczestników kursu.
13:15-14:00    Przerwa, lunch.
14:00-15:15    Przedstawienie przypadków przez uczestników, dyskusja. Cz. 1.
15:15-15:30    Przerwa kawowa.
15:30-16:50   Przedstawienie przypadków przez uczestników, dyskusja. Cz. 2.
16:50-17:00   Zakończenie kursu, ankiety i rozdanie dyplomów.

 

Warunkiem zarejestrowania się na kurs jest wcześniejsze uczestnictwo w kursie „Okluzja w diagnostyce, planowaniu i leczeniu zaburzeń funkcjonalnych i estetycznych narządu żucia” prowadzonym przez dr hab. n. med. Jana Pietruskiego.

Prowadzący:

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pietruska – implantologia, periodontologia
Dr hab. n. med. Jan Pietruski – okluzja, diagnostyka estetyczno-funkcjonalna, implantoprotetyka, dokumentacja
Dr n. med. Anna Bernaczyk – protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza
Dr n. med. Emilia Waszkiewicz-Sewastianik – ortodoncja.

Kiedy i gdzie?

Praktyka Stomatologiczna
Małgorzaty i Jana Pietruskich
ul. Waszyngtona 1/34, Białystok

Wszystkie narzędzia i materiały na kurs zapewnia organizator.

 

Cena:
5 960 zł brutto. Cena obowiązuje do 30 dni przed wyznaczonym terminem kursu. Po tym terminie cena kursu wynosi 6 460 zł brutto.

W cenie kursu materiały oraz przerwy kawowe i lunche.

Warunkiem rejestracji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłacenie należności za wybrany kurs, tylko wpłata gwarantuje miejsce na kursie. O cenie oraz dostępności miejsc decyduje data dokonania wpłaty.
Prosimy pamiętać, że dzień zapłaty, a nie dzień rejestracji w systemie, decyduje o należnych zniżkach.

Rejestracja: www.pietruscy.pl
Pracownia Pozytywnych Zmian tel. 793 199 770

 

HOTEL

Rekomendujemy

Hotel - niedaleko od naszej praktyki - ok 5 minut drogi pieszo, nowowybudowany, godny polecenia

Hotel ESPERANTO ul. Legionowa 10 tel. 85 740 99 00

http://www.hotelesperanto.net 

Uczestnicy kursu mają specjalne ceny rabat 5% w weekend i 15% w tygodniu od cen cennikowych (cennik pn-pt: pokój jednoosobowy 300zł , pokój dwuosobowy 340zł; weekend: pokój jednoosobowy 230zł, pokój dwuosobowy 270zł)

Rezerwacja hotelu:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w temacie proszę wpisać Pracownia Pozytywnych Zmian.

 

UWAGA : zniżki naliczane są tylko w przypadku bezpośredniej rezerwacji w recepcji hotelu, nie obowiązują w przypadku rezerwacji robionych przez booking.com i inny system. Przy rezerwacji prosimy aby zgłaszać informację o zniżce.

 

PARKING :
Parking przed Praktyką należy do miasta i jest płatny - przy ulicy znajduje się parkomat przyjmujący wyłącznie monety.

 

Jestem do Państwa dyspozycji we wszelkich sprawach organizacyjnych

Pracownia Pozytywnych Zmian +48 793 199 770

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.pracowniapz.pl